2013 Classic XV at Council Grove

East Team

West Team

Tanner Orth

Humboldt

Tad Stuckey

Moscow

Brycen Hawthorne

Caney Valley

Levi Whaler

Sublette

Jabes Turner

Riverton

Cord Whisennand

Elkhart

Jaret McCabe

Independence

Jed Chitwood

Conway Springs

Matt Mason

Independence

Wesley Gilmore

Wellington

Logan Edwards

Riverton

Jay Hill

Campus

Jason Dixon

Quapaw

Dylan Jones

Wellington

Dalson Hamlin

Independence

Michael Kolasch

Derby

Rylee Kyser

Caney Valley

Neil Lemmons

Campus

Payton Semrad

Erie

Connor Phelps

Wellington

Dylan Giager

Labette County

Chrys Bell

Sterling

Martin Woldum II

Labette County

Nick Bray

Canton Galva

Merrick Brown

Central Heights

Tanner Klingensmith

Canton Galva

Cole Alterman

West Franklin

Michael Mains

Pretty Prairie

Tate Jackson

West Franklin

Jordan McCord

Abilene

Nicolas McCoy

Baldwin

Tony Morris 

Halstead

Nick Pattrick

Baldwin

Zade Sanders

Hoisington

Cody Scott

Priairie View

Andy Tope

Abilene

Mgr. Bob Crowell

Ottawa

Mgr. Chad Knight

Garden City

Coach Eric Jackson

Pomona

Coach Dave McMillon

Hoisington

Coach Mike Giager

Parsons

Coach Randy Smith

Arlington

Game 1

West 6

East 2

 

Game 2

East 22

West 11

 

2014 Classic XVI at Council Grove

RED Team

BLUE Team

Colby Gugelmeyer

Lakin

Kyler Folsom

Elk Valley

Paden Hill

Lakin

Tyler King

Douglass

Griffin Brunson

Garden City

Clayton Leach

Rose Hill

Eric Heiman

Garden City

Jimmy Rohr

Derby

Drew Pasternak

Independence

Peyton Nolan

Belle Plaine

Dylan Richwine

Erie

Dylan Reuter

Oxford

Jarren Lewis

Chanute

Chantz Daugherty

Wellington

Dylan Wisdom

Labette County

Dylan Ferguson

Wellington

Silas Russell

Parsons

Chevy Nuss

Wellington

Tyus Brown

Parsons

Chase VanSteenburg

Halstead

Evan Sprague

Coffeyville

Alec Keller

Chase County

Dalton Mitchell

Neodesha

Joel Jirak

Chase County

Ryan Long

Frontenac

Joseph Bisterfeldt

Berean Academy

Noah Plouvier

Frontenac

Justin Oberle

Chase

Cadin Bolinger

Frontenac

Dauson Whiteley

Abilene

J.D. Parnell

Galena

Peyton Heidebrecht

Marion

P.J. Sarwinski

Galena

Tuf Swenson

Little River

Colton Cunningham

Neodesha

Daniel Fulghum

Hesston

Mgr. Gene Buie

Hutchinson

Mgr. Larry Gerwick

Mulvane

Coach Chris Craig

Wellington

Coach Bobby Bisterfeldt

Whitewater

Coach Ron Metzen

Mayfield

Coach John Boyle

Winfield

Game 1

Blue 10

Red 14

 

Game 2

Red 10

Blue 6

 

Home Plate   About BR League   Kansas Leagues   Tournament Trail   Links   Forms 
Website_Design_NetObjects_Fusion